Samonosné posuvné brány Goudla & syn

  • Za Humny 1352/32

    Opava-Kateřinky

  • Email

    godulaasyn@gmail.com


P

okud máte okolo svého pozemku klasický pletivový plot, budete dříve nebo později řešit zastínění celého plotu. Ptáte se proč? Každý chce mít na své zahradě jisté soukromí. Pokud máte plot společný se sousedem, je zastínění jediná možnost, jak své soukromí o nějaké to procento navýšit.

Jaký typ clony zvolit?

Možná se Vám to bude zdát nemožné, ale i taková v uvozovkách drobnost jako je zastínění má několik možností použitý a typů, mezi kterými můžete vybírat. Tento problém řeší lidé poměrně často, jelikož přes klasický drátěný plot je poměrně snadno vidět, a to i přes plot plaňkový.

Na řadu přichází nastínění, které můžete udělat hned několika způsoby. Prvním způsobem, který je jednak estetický, moderní a velmi praktický je živý plot. Jedná se o stále zelené zastínění, které je prakticky neprostupné, skvěle vypadá – jen je na druhou stranu poměrně nákladnější.

V druhém případě můžete zvolit také stále zelené, ale neživé stínění v podobě tkanin a umělých materiálů. V tomto případě můžete zvolit hned z několika modelů, které se od sebe lidí jak velikostí (hlavně samotnou výškou) a také i celkovou propustností světla.

Dbejte na důkladné upevnění, které ponese mnohdy velké nápory silného větru – aby nedošlo k jeho zbytečnému poškození. Použití tohoto typu clon je univerzální a slouží k zastínění prakticky všeho co Vás napadne. Klidně i teras, pergol a dalšího.

Na trhu jsou různé značky stínících materiálů a kvalit tkanin, kde se samotné zastínění pohybuje mezi 60ti, 80ti a 90ti procenty. Tyto procenta vyjadřují, kolik denního světla je tkanina schopná propustit – čily do jaké míry je propustná.

Výběr je na Vás – možnosti znáte

Samotný výběr je již na Vás – zda zvolíte dražší, ale daleko lepší a hezčí variantu, nebo půjdete cestou levnější, a to možností tkaniny a umělých vláken. Každopádně oba dva způsoby jsou efektivní možností jak zastínit svůj pozemek před okolím a užívat si tak větší soukromí na svém pozemku.