Samonosné posuvné brány Goudla & syn

  • Za Humny 1352/32

    Opava-Kateřinky

  • Email

    godulaasyn@gmail.com


D

nešní doba si žádá moderní, propracované a dokonale sladěné věci – jinak tomu není rozhodně ani u v uvozovkách takové drobnosti jako jsou například garážová vrata. Pokud budujete nový dům, rozhodně si dáte záležet na každém detailu. Přeci jenom to chcete mít hezké jak vevnitř, ale také i zvenku.Díky různému provedení a různých typech materiálů, které jsou použité při samotné výrobně garážových vrat je potřeba dbát na to, jakou variantu úpravy zvolit. Máme zde typy garážových vrat jako jsou modely sekční, rolovací či křídlová garážová vrata.

Tři základní barevné úpravy garážových vrat

Digitální tisk

Jedná se o poměrně novou technologii tisk na převážně sekční panely u garážových vrat. Využívá se digitálního inkoustového tisku na vratový panel, který je následně pro zkvalitnění povrchu vytvrzovaný UV lampou. Dá se říci, že možnosti tisku jsou prakticky neomezené a umožňují vytisknout i například takové materiály a napodobeniny, které připomínají dřevo, betonový dekor nebo například i libovolné obrázky, fotografie rodiny nebo například loga firem.

V posledních zmíněných případech se jedná spíše o raritu, nicméně najdou se i tací, kteří budou chtít mít na garážových vratech jedinečný povrch, a to například i v podobě fotografie. Většina výrobců dává záruku na tuto povrchovou úpravu garážových vrat celkem 10 let a je možno technicky potisknout panely, které jsou až o délce 7500 mm.

Imitace dřeva

Velmi rozšířenou možností jsou garážová vrata, která imitují dřevěný motiv. Jedná se o poměrně rozšířenou praxi, kdy se tradiční technologií nanese na panel fólie, která je potištěná právě Vámi vybraným motivem. Dostupné motivy jsou například zlatý dub, tmavý dub nebo oblíbený mahagon.

Rozhodně při samotném výběru dbejte na fasádu Vašeho domu – vše spolu musí krásně ladit a navazovat na sebe. V současné době je k dispozici na trhu více jak 35 imitací dřeva a 25 imitací ušlechtilých kovů a barevných fólií.

Imitace dřeva je velmi oblíbeným motivem pro potisk garážových vrat. Záleží na preferenci každého zákazníka, nicméně výběr je potřeba provádět s rozvahou a zamyslet se nad celým konceptem. Pokud budete chtít, velmi rádi Vám poradíme a pomůžeme vybrat vzhled, který se bude celkově k Vašemu konceptu hodit nejvíce.

Úprava pomocí RAL barev

Třetím a prakticky nejrozšířenějším způsobem jsou barevné úpravy pomocí palety RAL barev. Dá se říci, že můžete kromě standardně nabízených barev výrobcem dopřát svým vratům i barvu přesně na míru podle Vašich přání a potřeb.

Jedná se o dokonalý způsob, jak ideálně sladit barvu garážových vrat a celkové fasády Vašeho domu. Používány jsou ve většině případů akrylátové barvy, které jsou hlavně velmi odolné vůči všem klimatickým podmínkám (jako je prudké slunce, zima a mráz, nebo silný a agresivní déšť). Právě díky kvalitně zvoleným materiálům můžeme zachovat stálou barevnost a moderní vzhled až po dobu několika let.