Samonosné posuvné brány Goudla & syn

 • Za Humny 1352/32

  Opava-Kateřinky

 • Email

  godulaasyn@gmail.com


B

udujete nový dům? Nebo snad jenom přistavujete garáž a rozhodujete se jaký typ zvolit? Některé řešení jsou pro Vaše podmínky nepraktické, jiné zbytečně složité – proto je potřeba nechat si poradit. Rádi Vám se samotným výběrem poradíme a pomůžeme. Přeci jen se jedná o náročnější a delší výběr a proces, kterému nemusíte jako laik rozumět – přesně pro tyto účely jsme zde my, abychom Vám právě z těchto pěti možností vybrali a poradili tu nejlepší!

Z jakých typů a provedení garážových vrat je v dnešní době možno vybírat?

 • 1

  Sekční garážová vrata

 • 2

  Posuvná garážová vrata

 • 3

  Křídlová garážová vrata

 • 4

  Rolovací garážová vrata

 • 5

  Průmyslová vrata

Sekční garážová vrata

S klidným svědomím se dá říci, že sekční garážová vrata jsou vlajkovou lodí všech vrat, které jsou aktuálně na našem trhu k dispozici. Právě sekční garážová vrata jsou ideálním typem pro jakékoliv garáže, ale i dvojgaráže. Navíc jsou dodávána přímo na míru Vašim přání a potřebám a jako dekor si můžete zvolit z několika barev a druhů motivu.

Pokud požadujete perfektní komfort – sekční garážová vrata jsou ideální volbou. Jednak díky nejvyšší bezpečnosti, ale také pro maximální úsporu tolik cenného místa. Sekční garážová vrata se skládají z jednotlivých dílů (takzvaných sekcí), které jsou vzájemně spojeny závěsy.

Díky tomuto důmyslnému systému lze vrata sekční pohodlně zasunou svisle pod strop, a to bez toho, že by se musel volný garážový prostor upravovat.

Co to znamená pro Vás? Přeci více místa v garáži – třeba pro parkování druhého automobilu. Pohon sekčních garážových vrat je velmi rychlý, takže při otevírání nebudete dlouho čekat. U vrat s elektrickým pohonem máte za každé situace plnou průjezdovou výšku – ideální řešení tedy pro vyšší auta, například pokud vlastníte větší rodinné auto nebo SUV.

Co se týče vizuální stránky, sekční garážová vrata nemají k dokonalosti daleko – při samotné výrobě jsou použity kvalitní materiály, prvotřídní zpracování, ale také možnost výběru pestrých barev, které dokonale vyzdvihnou individuální tvář, která bude celkově ladit s architekturou celého domu, a hlavně Vašeho vkusu.

Posuvná garážová vrata

Dá se říci, že se jedná o určitý typ sekčních garážových vrat, ale jen s tím rozdílem, že panely jsou postaveny svisle a najíždějí nezajíždějí pod strop, jako je to mu u klasických sekčních garážových vrat. Posuvné panely tedy zajíždějí svisle podél obvodu garáže, což má za následek jednu nesmírně velkou výhodu, kterou je, že v podstatě nezáleží na tom, jak je široká průjezdová plocha. Další výhodou je fakt, že sekce vrat stojí a nejsou tolik namáhány.

Další výhoda je to, že posuvná garážová vrata nesnižují samotnou průjezdovou výšku a také jediný možný průchod osob. Zámky panelů jsou lisovány tím způsobem, že nemůže dojít k sevření prstů, což je výhoda hlavně u malých dětí, které pobíhají po dvoře.

I přestože se jedná o obdobu sekčních garážových vrat můžeme i posuvná garážová vrata libovolně barevně upravovat a přizpůsobovat svým potřebám a přáním. Vrata jsou ovládány buď ručně, nebo pomocí elektropohonu, který je velmi praktický a drtivá většina lidí sáhne právě po této pohodlnější variantě.

Křídlová garážová vrata

Dvoukřídlá garážová vrata jsou konstruovány z uzavřených pozinkovaných profilů, kdy jsou jednotlivé díly spojeny šrouby a výplň je z pozinkovaného plechu. Plech je navíc potažený ještě polyesterovou barvou nebo krycí fólií s imitací například dřeva. Sami tedy vidíte, že dvoukřídlá garážová vrata mohou mít moderní design, který si uživatel zvolí podle svých potřeb a možností.

Hledáte alternativu k sekčním garážovým vratům? Ideální možnost jsou právě dvoukřídlá garážová vrata, která mají plno výhod.

Jedná se o naprostou klasiku v tom, že rozhodně zapomeňte na stará oprýskaná vrata, které měl Váš dědeček na garáži on. Dnešní moderní technologie umožňují neskutečný pokrok kupředu, takže i v uvozovkách tak banální věc jako jsou právě vrata do garáže se mohou v mžiku stát moderním doplňkem.

Dvoukřídlá vrata je možnost vybavit i po stránce komfortu a také bezpečnosti. Samotný vzhled nemusíte měnit jenom barvou, ale také i celkovým provedeným, kdy jsou plechy vedeny buď vodorovně nebo svisle. Nebojte se vyslovit Vaše přání. Pokud budou v našich silách, rádi je zrealizujeme. Za sebou máme silnou základnu 18 let zkušeností a řad spokojených zákazníků.

Vrata mohou být pochopitelně zateplená – což je velmi oblíbené rozšíření, které se stává trendem.

Lidé mají v garáži například i dílny, kde chtějí mít pro práti teplo – a právě díky zatepleným dvoukřídlým garážovým vratům se jim dostaví spokojenosti. Skvělé je také to, že zateplení není z vnitřní strany nikterak vidět, jelikož ho z vnitřní strany překrývají bílé PVC panely. Tepelné mosty jsou díky této technologii limitovány, což je další výrazné plus.

Rolovací garážová vrata

Pokud hledáte ideální možnost vrat do garáže – rolovací garážová vrata jsou jedna z možností, která se Vám budou zamlouvat jak svým vzhledem, ale také hlavně funkčností, snadným ovládáním a praktickou stránkou věci. Garážová vrata by svým vzhledem měla zcela jistě korespondovat s vnějším vzhledem celého domu a exteriéru.

Rolovací garážová vrata jsou velmi lehká, pevná a hlavně tichá – což jsou hlavní parametry, díky kterým se zákazníci pro tuto možnost rozhodnou. Dále zabírají minimum místa, což je další plus pro rolovací garážová vrata.

Dále nevyžadují dodatečný prostor pro otevírání což je vhodné hlavně v případech, kdy je pro realizaci velmi málo místa a řeší se schování garážových vrat.

Průmyslová vrata

Díky spolehlivé tepelně-izolační vlastnosti se můžete spolehnout na moderní vrata, která zcela jistě odpovídají svojí ceně a díky nadstandardním záručním podmínkám jsou vhodné i pro ty nejnáročnější zákazníky. Pokud i vy kladete vysoké nároky, průmyslová vrata jsou ideální volbou.

Průmyslová vrata jsou navrhována tak, aby vydržela používání za těch nejhorších a nejnáročnějších podmínkách, jaké si umíte představit. Průmyslová vrata jsou používány hlavně v nepřetržitých provozech jako jsou hasičské a policejní stanice. Každá výrobní hala by měla mít odolné průmyslové vrata, která budou spolehlivá, odolná, připravená na každodenní použití, a to hlavně díky odolným, pevným a moderním materiálům.

Nejčastěji jsou používány průmyslová vrata hlavně ve výrobních halách, skladech, garážích, ale i autosalonech, výstavních pavilonech, ale i třeba mycích linek. Všechny zmíněné provozy jsou náročné a často používané.