Samonosné posuvné brány Goudla & syn

  • Za Humny 1352/32

    Opava-Kateřinky

  • Email

    godulaasyn@gmail.com


V

dnešní době velmi oblíbené řešení jsou právě kované ploty. Díky kovovému materiálu dodává jistou dávku estetického cítění, ale také luxusu a modernosti. Jedná se o velmi odolný a stálý materiál, který se dá dokonale kombinovat například betonovými sloupky a díky tomu dostane celé oplocení jinou eleganci.

Základní rozdělení posuvných bran

Na druhou stranu se jedná o výrazněji nákladnější materiál pro stavbu plotu než všechny výše zmíněné druhy oplocení. Je sice dražší, ale také stálejší, pevnější a modernější než ostatní druhy oplocení.

A v dnešním článku si ukážeme, že kované ploty jsou sice luxusní, ale vy si je rozhodně zasloužíte, a to hned z několika praktických zkušeností.

Protože moderní kovaný plot dokáže i ze starého a nevzhledného domu udělat hezký, moderní a honosný dům. Jde o to, že kovaný plot nestárne, což je potřeba hned v několika rovinách zmínit, protože takový plot zůstane v kondici klidně i po několik generací.

Mějte na paměti, že kvalitní oplocení působí zcela jiným dojmem než-li špatně zvolený plot. Nemusí se zásadně jednat o kovaný plot, nicméně právě tento druh plotu je nejvíce stálý, nejvíce používaný a oblíbený.

Dopřejte si to nejlepší! Stejně tak, jako si nechcete do nově postaveného domu koupit například kuchyň z hobby supermarketu, tak stejně by měl každý přemýšlet při volbě oplocení. Přeci jen se dá říci, že oplocení celkově ohraničuje Vaše území a je okolo celé plochy Vašeho bydlení, vyhraňuje to, co je Vaše a co jste roky budovali.

Nikdy a v žádném případě neslevujte z kvality. A to se nemusí jednat jen o výběr vhodného plotu – ale celkově je vhodné si raději připlatit a vybrat si dražší, ale lepší a kvalitnější variantu. Nicméně je potřeba vybírat s rozumem, a ne vždy platí úměra, že co je dravé, tak je kvalitní.

Antikorozní úprava u kovaných plotů a zinkování využívá teplotní rozsah od 440 až do 460 stupňů celsia. Díky tomu mají tyto ploty životnost klidně i 60–80 let. Což z nich zcela oprávněně dělá ploty bezúdržbové a ploty s dlouhou dobou používání.

Na výběr je hned několik zajímavých, moderních, ale i klasických designů. Češi vsázejí převážně na klasické tvary a nepouštějí se do honosných ornamentů a designově vyčnívajících prvků a motivů.

Kované ploty jsou tedy velmi oblíbené, sice dražší, ale za to dlouholeté a stálé. Raději se vyplatí si připlatit za kvalitně udělaný plot, který je ihned na první pohled vidět. Tyto druhy plotu se postupně do českých rodin vrací a čím dál tím více je uvidíte, když budete projíždět zástavbou nových domů.

A ptáte se proč? Protože někdo u výstavby plotu přemýšlel!