Samonosné posuvné brány Goudla & syn

 • Za Humny 1352/32

  Opava-Kateřinky

 • Email

  godulaasyn@gmail.comJ

sme rodinná firma zabývající se již 17 let mimo jiné i montážemi kvalitních plotů předních výrobců a prodejců v České republice. Našim zákazníkům vyjdeme maximálně vstříc, nasloucháme jejich potřeby, které zrealizujeme v hotový projekt. Potřebujete oplotit pozemek, aby Vám například neutíkal pes? Umíme nejen to, ale také oplotíme vstupní portál domu, který zrealizujeme přímo na míru zákazníkovi.

Proč vybrat z nabídky našich plotů?


 • 1. 17 let zkušeností
 • Spokojení zákazníci
 • Zaměření a navrhnutí nejlepší varianty pro zákazníka a zaměření zdarma
 • Ploty přímo na míru
 • Rychlá komunikace s technikem
 • Rychlá komunikace s technikem
 • Výroba dle vašeho přání
 • Minimální nároky na samotnou údržbu
 • Zaměření a navrhnutí nejlepší varianty

Když se řekne slovo plot, jistě se každému představí klasické pletivo, které je nejznámější, ale také prakticky nejpoužívanější k ohraničení jak pozemku, tak i dalších prostor. Nicméně druhů plotů je poměrně hodně – například ploty kované, ploty dřevěné, ploty drátěné, ploty zděné nebo ploty kovové.

Plot nemusí mít jenom jeden účel, a to oplocen zahrady či stavebního pozemku, ale můžete jej použít například ke stavbě ohrady pro zvířata. Plot může sloužit pro ochranu majetku před zloději nebo vandaly – jeho použití je prakticky neomezené.

Pojďme se společně podívat na to, jaké druhy plotů jsou a v krátkosti si o nich něco povědět.

Mezi základní rozdělení se považují hlavně tyto druhy plotu:

pletivové ploty
dřevěné poty
betonové poty
kovové poty
zděné poty

Pletivové/drátěné ploty

Klasické drátěné ploty jsou jednou z nejpoužívanějších možností k oplocení pozemku. Na druhou stranu se tento druh plotu dává spíše do zadních částí pozemku – přední, tím pádem vstupní část je vždy oplocena jiným stylem. Něčím originálnějším, modernějším, a hlavně daleko více odolnějším.

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty jsou v dnešní době brány jako něco, co je trošku retro, nicméně tyto ploty vypadají například z betonovými sloupky naprosto dokonale a hodí se jak na oplocení chat a zahrádek, ale také i rodinných domků. Jedná se o materiál, který je potřeba jednou za čas opečovávat a to bohužel mnohé nové majitele odradí. Nicméně se jedná o velmi moderní a žádané druhy oplocení.

Plastové ploty

Jestliže dbáte hodně na své okolí, řešíte ekologii naší planety, tak si zcela jistě necháte udělat plastový plot. Jedná se o materiál, který je ve většině případů vyráběný právě z odpadního plastu jako jsou například tolik známé PET lahve. Nicméně se jedná o velmi stálý a odolný materiál, kterému nevadí jak horko, tak i velká zima.

Betonové ploty

Ploty vyrobené z betonu jsou jedny z nejstálejších, nejpevnějších a nejvíce odolných plotů, které si můžete pořídit. Na druhou stranu jejich výstavba je mnohdy finančně náročnější, takže si lidé raději volí jako možnost oplocení pouze a jenom na přední stranu svého pozemku. Jedná se o moderní materiály, které se dají krásně sladit s okolním designem celého domu a zahrady.

Zděné ploty

JTento druh plotu je velmi stálý, pevný, působí robustně, a hlavně je velmi odolný vůči okolním podmínkám jako je například silný vítr, neustálý déšť nebo střídání horkých a nízkých teplot. Zděné ploty se dokonale hodí k oplocení menších i větších domů a v kombinaci s posuvnými branami se jedná o ideální a komfortní možnost, kterou si zamilujete.

Kovové ploty

V dnešní době jsou kovové ploty velmi žádané, a to hlavně z jejich praktického důvodu, kterým je libovolná kombinace, tvary a celkové provedení. Jedná se o dokonalou možnost vytvořit si na svém vstupním plotě dokonalé a moderní ornamenty, tvary podle libosti a celkově tak zakomponovat kovový plot do designu celého exteriéru. Navíc jsou kovové ploty velmi stále, odolné a hlavně pevné!

Deskový plot

Plot je samozřejmou součástí celého domu se zahradou. Má hned několik funkcí, a to jednak zabránit zvědavým sousedům, ale také hlavně zabránit domácím mazlíčkům v útěku. A samozřejmostí je i dekorativní dojem z celého domu včetně plotu. Novinkou je však deskový plot, který je velmi snadný na samotnou instalaci, kterou si rozhodně zamilujete. Oplocení celého pozemku je otázkou doslova a do písmene jednoho odpoledne a vy si užíváte nového plotu. Deskové ploty již nejsou jenom v imitací betonu, ale dnes již nově i v imitaci dřeva – jedná se o velmi horkou, ale i žádanou novinku, díky které budete mít z plotu daleko lepší dojem a celkově bude působit ideálně! Ikdyž se jedná o imitaci, vypadá skvěle a pokud máte krásnou a rozkvetlou zahradu – dřevěný plot se k celkovému provedení hodí daleko lépe – působí jednak více přirozeně, ale daleko více do celkového dojmu zapadá a působí mnohem lépe.

Naše reference
Pár slov od našich zákazníků

Nezávazná objednávka plotu