Samonosné posuvné brány Goudla & syn

  • Za Humny 1352/32

    Opava-Kateřinky

  • Email

    godulaasyn@gmail.comP

okud hledáte ideální možnost vrat do garáže – rolovací garážová vrata jsou jedna z možností, která se Vám budou zamlouvat jak svým vzhledem, ale také hlavně funkčností, snadným ovládáním a praktickou stránkou věci. Garážová vrata by svým vzhledem měla zcela jistě korespondovat s vnějším vzhledem celého domu a exteriéru.
Rolovací garážová vrata jsou velmi lehká, pevná a hlavně tichá – což jsou hlavní parametry, díky kterým se zákazníci pro tuto možnost rozhodnou. Dále zabírají minimum místa, což je další plus pro rolovací garážová vrata. Dále nevyžadují dodatečný prostor pro otevírání což je vhodné hlavně v případech, kdy je pro realizaci velmi málo místa a řeší se schování garážových rolovacích vrat.

Do jakých prostor instalovat rolovací garážová vrata?

Lidé si nejčastěji jako systém na uzavírání své garáže kupují sekční garážová vrata a hned v těsném závěru jsou rolovací vrata. Pokud se ptáte, jaký je hlavní důvod - rolovací vrata zabírají naprosté minimum místa, jsou levnější a hlavně kvalitní a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Toto pouzdro se jednoduše namontuje bez jakýchkoliv stavebních úprav do každé garáže. Buď přímo do garážového otvoru nebo před něj.
Pojďme se tedy podívat, kde se rolovací garážová vrata nejvíce hodí a hlavně používají.
Rolovací garážová vrata můžeme použít prakticky kdekoliv. Lidé si je pořizují hlavně v tom případě, že nemají v garáži nebo před garáží moc místa a místo chtějí logicky ušetřit. Kromě použití vrat v garáži se používají rolovací vrata hlavně v malých garážích a doslova ve stísněných prostorech, do hospodářských budov nebo menších místností, kde je potřeba ponechat velký vchod.
Rolovací vrata se skládají ze samotných lamel, která jsou k sobě pevně připevněná. Lamely se mohou však ohýbat ve spojích a navíjet se tak na hřídel, která je umístěna v horní části. Skvělou věcí je fakt, že pokud chcete mít v garáži světlo - vyrábějí se vrata s průhlednými okénky, které do garáže propouštějí samotné světlo.
Rolovací garážová vrata mají vesměs samé výhody ať jsou to nižší pořizovací náklady, ušetření tolik cenného místa nebo snad snadná a rychlá instalace. Na druhou stranu, je zde snad jedna jediná nevýhoda, kterou je fakt, že rolovací garážová vrata nejsou úplně tichá. Neberte to tak, že by zvuk při zavírání nebo otevírání byl pronikavý a nějak výrazný, ale oproti jiným systémům je hlasitější.
I tento druh garážových vrat je vhodný opatřit dálkovým ovládání, kde Vám odpadne ruční potřeba otevírat při vjezdu autem samotná vrata. Investice to není nijak velká - na druhou stranu je dálkové ovládání velmi praktické a po čase používání bude i velmi pohodlné. Rozhodně nepodceňujte funkčnost a modernost rolovacích vrat jeho díky jejich nižší ceně. Kvalitativně a funkčně doslova a do písmene konkurují větším a daleko dražším provedením

Jaké jsou výhody rolovacích garážových vrat?

Rolovací garážová vrata mají celou řadu výhod, a to jak v prvním bodě snadnou instalaci až po nízkou náročnost na údržbu, ale také možnosti barevného sladění s okolní budovou nebo snadný servis. Jestliže stojíte před otázkou, jaká garážová vrata zvolit a přikláníte se k možnosti rolovacích garážových vrat – zde je několik stěžejních bodů, které Vám zcela jistě pomohou se rozhodnout a vybrat vhodnou variantu pro Vaše potřeby, a hlavně dlouholeté spokojené používání.

Nezávazná objednávka rolovacích garážových vrat