Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata

Pokud hledáte ideální možnost vrat do garáže – rolovací garážová vrata jsou jedna z možností, která se Vám budou zamlouvat jak svým vzhledem, ale také hlavně funkčností, snadným ovládáním a praktickou stránkou věci. Garážová vrata by svým vzhledem měla zcela jistě korespondovat s vnějším vzhledem celého domu a exteriéru.
Rolovací garážová vrata jsou velmi lehká, pevná a hlavně tichá – což jsou hlavní parametry, díky kterým se zákazníci pro tuto možnost rozhodnou. Dále zabírají minimum místa, což je další plus pro rolovací garážová vrata. Dále nevyžadují dodatečný prostor pro otevírání což je vhodné hlavně v případech, kdy je pro realizaci velmi málo místa a řeší se schování garážových rolovacích vrat.

Jaké jsou výhody rolovacích garážových vrat?


Rolovací garážová vrata mají celou řadu výhod, a to jak v prvním bodě snadnou instalaci až po nízkou náročnost na údržbu, ale také možnosti barevného sladění s okolní budovou nebo snadný servis. Jestliže stojíte před otázkou, jaká garážová vrata zvolit a přikláníte se k možnosti rolovacích garážových vrat – zde je několik stěžejních bodů, které Vám zcela jistě pomohou se rozhodnout a vybrat vhodnou variantu pro Vaše potřeby, a hlavně dlouholeté spokojené používání.


1. Nízké nároky na údržbu vrat

Dá se s klidným svědomím říci, že údržba rolovacích garážových vrat je prakticky nulová. I když garážová vrata používáte několikrát za den, a to i za zhoršených podmínek jako je déšť nebo hluboká zima - jejich poruchovost je velmi minimální. To je další kritérium, proč si čím dál tím více zákazníků volí právě tento systém garážových vrat. Snadné na používání a s minimálními nároky na údržbu.


2. Rychlá instalace

Instalace rolovacích garážových vrat je velmi snadná, rychlá, a hlavně její výhodou je fakt, že nepotřebuje žádné stavební úpravy, které dobu realizace zbytečně prodlužují a samotná instalace je i o tyto práce dražší. Již při první návštěvě si vše změříme, navrhneme ideální řešení a jakmile budou rolovací garážová vrata připravena i instalaci – přijedeme a za několik okamžiků jsou vrata připravena k dlouhodobému používání. Instalace je nesmírně jednoduchá, a to hlavně díky tomu, že není potřeba jako u konkurenčních způsobů vrtat například konstrukci do stropu garáže a dělat další práce navíc.

3. Snadná výměna lamel

Pokud dojde například k prasknutí lamely na rolovacích garážových vratech – je zde jejich snadná výměna, což je nesmírná výhoda oproti jiným systémům zavírání garáží. Lamela může prasknout díky nepříznivým jevům, nebo pokud Vám do ní například někdo najede nebo způsobí škodu jiným způsobem. Celý systém rolování se pouze odemkne, vymění se požadovaná lamela za novou, funkční a nepoškozenou – vše se smontuje zpátky a máme vyhráno.

4. Široká paleta barev

Další výhodou rolovacích garážových vrat jsou jejich barevné možnosti – díky kterým dokonale nakombinujete vzhled exteriéru. Barvy jsou v několika odstínech, takže je velmi pravděpodobné, že se přesně trefíte do odstínu například okenních rámů u domu. Jsou to vesměs drobnosti, nicméně drobnosti, které nesmírně potěší a doslova a do písmene lahodí oku. Pokud si tedy zvolíte rolovací garážová vrata – můžete si vybrat jejich barvu podle libosti a přání.

5. Úspora místa

Rolovací garážová vrata mají další poměrně podstatnou výhodu v tom, že se celá brána sroluje do kastle, která je umístěna u stropu. Kastle není pochopitelně nikterak velká a neohrabaná, ale jedná se o drobnou schránku, ve které je namotaná právě roleta. Díky tomu nepotřebujete řešit prostor na stropě garáže, složité zachycení konstrukce – vše vyřešíte velmi snadno, rychle, pohodlně a hlavně efektivně. Celý prostor za bránou garáže je možný používat, což je ve stísněných podmínkách neskutečné pozitivum.

Komfort a jednoduché ovládání

Komfortní ovládání věcí v běžném životě vede ke spokojenému zákazníkovi, který se bude vracet, a hlavně doporučovat služby dále a dále. Jsme na trhu 18 let, za sebou máme celou řadu spokojených zákazníků a jasnou představu co chceme poskytovat. Kvalitní, rychlé, a hlavně spolehlivé služby, které budou užitečné pro uživatele. Například tichost a rychlost rolovacích garážových vrat je fakt, který si zamilujete a usmějete se při pomyšlení na staré rozvrzané brány, které si pamatujete například z dětství.

Dálkové ovládání

Ovladače jsou v dnešní moderní době prakticky všude okolo nás – jedná se o všudypřítomné pomocníky, díky kterým si jednak můžete otevírat okenní žaluzie, ale také další části domu – pozadu nejsou rozhodně ani rolovací garážová vrata, která se snadno, rychle a hlavně nesmírně potichu dají ovládat také pomocí dálkového ovladače, které si necháte v autě a po příjezdu stačí zmáčknout jedno tlačítko a rolovací vrata se sami otevřou a po projetí automobilu automaticky sami zavřou. Jednoduché, praktické a nesmírně návykové. Standardně se dá dodat hned několik ovladačů pro každého člena rodiny, takže nemusíte mít strach, že se budete o ovladače hádat. :-)

Do jakých prostor instalovat rolovací garážová vrata?

Lidé si nejčastěji jako systém na uzavírání své garáže kupují sekční garážová vrata a hned v těsném závěru jsou rolovací vrata. Pokud se ptáte, jaký je hlavní důvod - rolovací vrata zabírají naprosté minimum místa, jsou levnější a hlavně kvalitní a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Toto pouzdro se jednoduše namontuje bez jakýchkoliv stavebních úprav do každé garáže. Buď přímo do garážového otvoru nebo před něj.

Pojďme se tedy podívat, kde se rolovací garážová vrata nejvíce hodí a hlavně používají.

Rolovací garážová vrata můžeme použít prakticky kdekoliv. Lidé si je pořizují hlavně v tom případě, že nemají v garáži nebo před garáží moc místa a místo chtějí logicky ušetřit. Kromě použití vrat v garáži se používají rolovací vrata hlavně v malých garážích a doslova ve stísněných prostorech, do hospodářských budov nebo menších místností, kde je potřeba ponechat velký vchod.

Rolovací vrata se skládají ze samotných lamel, která jsou k sobě pevně připevněná. Lamely se mohou však ohýbat ve spojích a navíjet se tak na hřídel, která je umístěna v horní části. Skvělou věcí je fakt, že pokud chcete mít v garáži světlo - vyrábějí se vrata s průhlednými okénky, které do garáže propouštějí samotné světlo.

Rolovací garážová vrata mají vesměs samé výhody ať jsou to nižší pořizovací náklady, ušetření tolik cenného místa nebo snad snadná a rychlá instalace. Na druhou stranu, je zde snad jedna jediná nevýhoda, kterou je fakt, že rolovací garážová vrata nejsou úplně tichá. Neberte to tak, že by zvuk při zavírání nebo otevírání byl pronikavý a nějak výrazný, ale oproti jiným systémům je hlasitější.

I tento druh garážových vrat je vhodný opatřit dálkovým ovládání, kde Vám odpadne ruční potřeba otevírat při vjezdu autem samotná vrata. Investice to není nijak velká - na druhou stranu je dálkové ovládání velmi praktické a po čase používání bude i velmi pohodlné. Rozhodně nepodceňujte funkčnost a modernost rolovacích vrat jeho díky jejich nižší ceně. Kvalitativně a funkčně doslova a do písmene konkurují větším a daleko dražším provedením

Nezávazná objednávka rolovacích garážových vrat

Máte-li zájem o rolovačí garážová vrata, využijte pro nezávaznou objednávku náš formulář. Děkujeme.