| Godula Lukáš

Jak na kovové ploty?

Další v dnešní době velmi oblíbené řešení jsou kovové ploty. Díky kovovému materiálu dodává jistou dávku estetického cítění, ale také luxusu a modernosti. Jedná se o velmi odolný a stálý materiál, který se dá dokonale kombinovat například betonovými sloupky a díky tomu dostane celé oplocení jinou eleganci.
Na druhou stranu se jedná o výrazněji nákladnější materiál pro stavbu plotu než všechny výše zmíněné druhy oplocení. Je sice dražší, ale také stálejší, pevnější a modernější než ostatní druhy oplocení.

Často se nás ptáte, co všechno potřebujeme k realizaci pletivového plotu. Rozhodli jsme se Vám na tuto otázku odpovědět:

Pletivo:

je zapotřebí vybrat správnou výšku pletiva a jestli má být pletivo pouze pozinkované nebo pozinkované a poplastované.

Sloupky:

další nesdílnou částí jsou sloupky, kde platí, že pletivový sloupek je zpravidla o 80 centimetrů delší než výška pletiva – pokud máte tedy pletivo výšky 140 centimetrů, budete potřebovat sloupek o velikosti 220 centimetrů.

Vzpěry:

pokud máme vybrané sloupky, rozhodně nesmíme zapomenout na vzpěry, které budeme potřebovat k napnutí pletiva u každého zakončení. Délka vzpěry, pokud bude tedy betonová, je shodná jako délka sloupku.

Napínací drát:

pro pevnost a správné napnutí pletiva je potřeba použít napínací drát, který je potřeba použít v horní i dolní části. Pokud je pletivo vyšší jak 150 centimetrů – rozhodně doporučujeme používat napínací drát i uprostřed.

Vázací drát:

slouží pro upevnění pletiva ke sloupkům a také ke středovému napínacímu drátu.

Napínací element:

vám pomůže správně napnout napínací dráty a tím zajistit, že bude váš plot rovný a pevný.

Držák napínacího drátu:

upevňuje napínací drát na sloupku tak, aby neklesl a nezměnil se tak tvar vašeho plotu. Velmi důležitá položka, určitě nezapomínat!